समाचार

यी बेहुला बेहुली परे प्रहरी नियन्त्रणमा…..

रोल्पा । रोल्पामा बा’लबिबाह ग’र्ने एक जोडी’लाई सोम’बार प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको छ । रोल्पाको रुन्टिगढि गाउँपालिका २ का २० वर्षिय राजु बिक र रोल्पाकै त्रिबे’णि गाउँपा’लिका २ कि १६ वर्षिय याम कुमारी बिकको जोडी लाई बिहे घर बाट माइ’ती तर्फ जादै गर्दा रोल्पाको होलेरी बजार बाट

ईलाका प्रहरी कार्या’लय होले’रिको प्रहरीले नि’यन्त्रणमा लिएको ई’लाका प्रहरी कार्या’लय होलेरिका प्रमुख प्रहरी निरीक्षक शंकर खड्काले जा’नकारी दिए’का छन् । सडकमा हिड्दै गरेको बिहेको गाडीलाई शंका लागेपछि रोकेर सोध’पुछ गर्दा बालबि’बाह भन्ने थाहा पाएपछि उनिहरु’लाइ नि’यन्त्रणमा लिएको निरीक्षक खड्काले जानकारी दिए ।

दुलाह राजु बिक रुन्टिगढि गाउँपालिका स्थित सु’र्योदय माबी मसिनामा कक्षा १२ मा अध्यनरत र दुलही याम कुमारी बिक सोही गाउँपालिकाको नेपाल रास्ट्रय माबी दुब्रीङमा कक्षा १० मा अध्यनरत रहेको प्रहरीले बताएको छ ।

उक्त जोडीको बिहेमा केटी’को उमेर २० बर्ष भन्दा कम भएकाले बिहे बालबिबाह भ’एको हुदा बिहे बदर हुने र दुबै पक्षको अभिभावकलाई बोलाइ उनिहरुलाइ अभिभावकको जिम्मा लगाउने तयारी भैरहेको समेत प्रहरी निरीक्षक खड्का’ले जानकारी गराए ।

पछिल्लो समयमा रोल्पामा हुने बाल’बिबाह लाई रो’क्न र न्यूनीकरण गर्न प्रहरीले अभियानकै रुपमा विभिन्न चेतना’मुलक कार्यक्रम समे’त गर्दै आएको छ । गण्डकी छड्के न्युजबाट

Related Articles

Back to top button