समाचार

यो शब्द बुझेमात्रै पनि जीवन सुखी हुन्छ ॐ लेखेर एक SHARE गर्नुस

मानिस एउटा चाह राख्छ, त्यो पूरा गर्न हरसम्भव कोशिस गर्छ । भगवानसँग प्रार्थना गर्छ । उसको माग सुनुवाइ हुन्छ । धन्यवाद । मलाई पुग्यो भन्दैन ।फेरि अर्को कल्पनामा रमाउँछ । त्यो चाहियो भन्छ । जोडबलले प्राप्त गर्छ अनि फेरि असन्तुष्ट ।मानिस स्वभावैले असन्तुष्ट प्राणी हो । उ विनाअवरोध आफूले चाहेको कुरा होओस् भन्ने सोच्छ । परिणाम आफूले सोचेको पक्षमा नआए दुखि हुन्छ । बाचुन्जले यस्तै चक्रमा जकडिएर मानिसले आफ्नो इहलिला समाप्त गर्दछ।

हो, बदलिँदो समाज परिवेश, आविष्कार भइरहेका नयाँ प्रविधीको कारणले अहिले मानिसहरु खुसी छैनन् ।जिन्दगी बाँच्ने तरिका नजान्दा मानिस सकसैसकसमा जीवन बाँचीरहेका छन् मान्छेहरु ।मानिसका यस्तै पिडाबाट मुक्त गराउन धर्म शास्त्रमा सजिलो उपाय सुझाइएको छ ।हिन्दुहरुको महान धर्मग्रन्थ गितामा विशेष तर सरल सुत्र छ।श्रीमदभागवत् गीतमा लेखिएको छ स्संतुष्टस् सततम् संतुष्टो येन केनचित् अर्थात् सधै सन्तुष्ट रहौं, जसरी पनि सन्तोष गरौँ । र जीवनभर बुझ्नुपर्छ असन्तोष दुःखको कारण हो ।

 

Related Articles

Back to top button