समाचार

हत्केलामा ‘एम’ आकार हुने पुरुष र महिलाको भाग्य कस्तो हुन्छ ? जानुहोस् !!!

हस्तरेखा अध्ययन गर्ने तरिका बिभिन्न देशहरुमा अलग अलग पाईन्छ। बिशेषगरी युरेशियन ल्याण्डमा हाम्रो तरिका भन्दा निकै फरक भएको पाईन्छ।यस्तो प्रकारको संस्कृती मा अभ्यास गरिएको हस्तरेखा तपाईहरुलाई जानकारी दिदै छौँ। नेपाल, भारत, तिब्बत, चिन, प्रसिया, सुमेरीया, पुरातन इस्रायल र बेबीलोनियाको संस्कृतीमा यस्तो अभ्यास गरिएको हो।

धेरै मानिसहरु हस्त रेखाका बारेमा उल्टो बुझ्ने गर्दछन्, हस्तकलाका बारेमा गलत तथा उल्टो बुझाईको मुख्य कारण गलत तरिकाले पुस्तकमा प्रकासित गर्नु, टेलिभिजन तथा फिल्महरुमा प्रशारण तथा प्रदर्शन भएका सामाग्रीहरुका कारण हुन गएको हो।

हामी चर्चा गर्दै थियौ कि हल्केलामा अंग्रेजी ‘एम’ आकार हुनु कस्तो हुन्छ ? जुन मानिसहरुको हत्केलामा एम आकार बनेको हुन्छ त्यस्ता मानिसहरु बिशेष प्रकारका मानिस हुने शास्त्रमा उल्लेख रहेको पाईन्छ।यस्ता मानिसहरु निकै ज्ञानि र जस्तो सुकै ब्यापार ब्यवसाय:पनि उत्कृष्ट तरिकाले गर्न सक्ने भन्ने कुरा उल्लेख गरिएको छ। यस्तो ‘एम’ आकार पाईको प्रेमी वा पे्रमीकामा छ भने यस्ता मानिसहरु सधै यो कुरा पत्ता लगाउनमा तप्पर रहन्छन् कि उसको जोडीले उसंग कतै झुट त बोलिरहेको छैन्।

या धोका दिईरहेको छ भन्ने कुराको निक्र्यौल गर्नमा तप्पर हुुन्छन्, उनिहरु आफ्नो ब्यवसाय गरिरहेको साझेदार तथा कुनै मित्रले धोखा दिदै छ वा झुट बोल्दै छ भन्ने कुराको अनुमान सहजै लगाउन सक्छन्।यस्तो ‘एम’ आकार यदि महिलाहरुको हत्केलामा छ भने ति महिलाहरु पुरुषको तुलनामा निकै ज्ञानि तथा बुद्धीमानि हुन्छन्, तर केही त्यस्ता असान्र्दभीक कारण तथा अलग अगल कारणहरुले गर्दा यस्तोअवस्था कम हुन सक्छ।

यस्ता मानिसहरुले आफ्नो शक्ति पहिचान गरेर आफ्नो जिवनमा ठुलो परिवर्तन ल्याउनु जरुरी हुन्छ। उनिहरुको आवश्यकता र जिन्दगीमा पाएका महत्पूर्ण अवसरहरु पहिचान गर्न सकेको खण्डमा यस्ता मानिसहरु निकै सुखि तथा खुसि हुन्छन्। यिनै कारणहरुले गर्दा यस्ता मानिसहरु निकै बिषेश हुने गर्दछन्, लोक परंपराको कथन छ।

यो पनि :तामाको औँठी लगाउनुहोस् यसले दिन्छ यस्तो चमत्कारी फाइदाहरु:ज्योतिषमा भनिएको छ कि हरेक ग्रहको अलग-अलग धातु हुन्छ। ग्रहहरूको राजा सूर्यलाई मानिन्छ र सूर्यको धातु तामा हो।हिन्दु धर्ममा सुन, चाँदी र तामा निकै पवित्र धातुहरू मानिएको छ। यही कारण हो कि पूजा-पाठमा यी धातुहरूको प्रयोग सबैभन्दा बढी गरिन्छ।

साथै यसको औँठी पनि अत्यधिक मानिसले लगाउँछन्। तर यसलाई लगाउने तरिका पनि ध्यान राख्न निकै आवश्यक हुन्छ। यसकारण तामाको औँठी लगाउनुको अत्यन्त महत्वपूर्ण फाइदाहरूको बारेमा यहाँ चर्चा गरिएको छ।

१) तामाको औँठी रिंग फिंगरमा लगाउनु पर्दछ। यसबाट कुण्डलीमा सूर्यको दोषको असर कम हुनसक्छ।२) सूर्यको साथै तामाको औँठीले मंगलको अशुभ असर पनि कम हुनसक्छ।३) तामाको औँठीले सूर्यको बल बढाउँछ, जसबाट हामीलाई सूर्य देवको कृपाले घर-परिवार र समाजमा मानसम्मान मिल्छ।

४) तामाको औँठी लगातर हाम्रो शरीरको सम्पर्कमा रहन्छ। जसले तामाको औषधीय गुण शरीरलाई मिल्छ। यसबाट रगत सफा हुनुको साथै अन्य थुप्रै किसिमको स्वास्थ्य लाभ मिल्छ।५) जुन प्रकार तामाको भाँडामा राखिएको पानी स्वास्थ्यलाई लाभ पुर्याउँछ, त्यसैगरी तामाको औँठी पनि फाइदाजनक हुन्छ।

६) तामाको औँठीको असरले पेट सँग सम्बन्धित रोगहरूबाट आराम दिलाउन सक्छ।७) तामा लगातर त्वचाको सम्पर्कमा रहन्छ, जसले त्वचाको चमक बढाउँछ।८) आयुर्वेदका अनुसार तामाको भाँडाको उपयोग गर्नाले हाम्रो रोग प्रतिरोधक क्षमतालाई बढाउँछ। यही लाभ तामाको औँठी लगाउँदा पनि प्राप्त हुन्छ।

Related Articles

Back to top button