समाचार

“सुकुम्बासी बस्तीबाट उदाएका प्रतिभाशाली युवा त’स्करी रोक्न खोज्दा अस्ताए ….

कैलालीको अस्थायी प्रहरी बिट, जुगेडाका इञ्चार्ज प्रहरी सहायक निरीक्षक (असई) गोविन्द विकले दुई दिनअघि मात्रै सीमा क्षेत्रबाट अवैध सु र्ती बरा मद गरेका थिए । नेपाल–भारत सीमामा हेर्ने यो बिटमा विकले नेतृत्व सम्हालेको पनि धेरै भएको थिएन । लामो समयदेखि चल्दै आएको त स्करीको लाइन छिट्टै भ’त्काउन लागि परेपछि उनी सबैको तारो बनेका थिए । कैलाली प्रहरी प्रमुख एसपी अनुपम शमशेर राणा भन्छन्, ‘उनी एकदमै मेहनती थिए, केही गर्छु भन्ने भावना बोकेर भर्खरै मात्र सीमामा गएका थिए ।’’

०७४ सालमा दिपालयस्थित प्रहरी तालिम केन्द्रबाट असईमा सेवा प्रवेश गरेका बिक कैलाली बहुमुखी क्याम्पसमा हालै स्नातकोत्तरमा समेत भर्ना भएका थिए । २८ वर्षीय उनी प्रहरी निरीक्षकमा प्रतिष्पर्धा गरेर काँधमा खुकुरी चिह्न भिरेर देशको सेवा गर्ने तयारीमा लागेका थए ।”

त्यसका लागि दर्खास्त पनि दिइसकेका थिए, हालै काठमाडौंमा स्वास्थ्य परीक्षण गराएर कैलाली फर्किएका थिए । अन्य परीक्षाको तयारी त्यहीँबाट गरिरहेका थिए । तर, दुर्भा’ग्य जनताको जीउधनको र’क्षा गर्ने प्र’ण गरेका उनको ज्या’न भने जो’गिएन । का’नुन का र्यान्वयन गराउने क्रममै उनको ज्या न गयो । सुदूरपश्चिम प्रदेश प्रहरी प्रमुख उत्तमराज सुवेदी भन्छन्, ‘उनको ट्र्याक रेकर्ड एकदमै राम्रो थियो, पछिल्लो समय तस्करहरूलाई उनको कामले त नाव भएको थियो ।’’** भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला **

शनिबार बेलुकी बिक जवान रामबहादुर साउदलाई लिएर बा ५८ प ५२८४ नम्बरको मोटरसाइकलमा गस्तीका लागि निस्किएका थिए । त्यसक्रममा तस्कर समूहले उनको यो’जनाबद्ध रुप’मा घाँ टी रे, टे र ह,त्या’ गरेको छ । आइतबार बिहान मोहना नदीमा फ्याँ केको अवस्थामा उनको श व भे टिएको छ भने जवान साउद अझै भेटिएका छैनन् ।”

‘उनको खोजीमा सशस्त्र प्रहरी बलको गोताखोरसँगै पौडिन जान्ने प्रहरीको दक्ष जनशक्ति पनि परिचालन गरेका छौं’, प्रहरी नायब महानिरीक्षक (डीआईजी) सुवेदीले भने ।”

बिक कञ्चनपुरको पुनर्वास नगरपालिका–८, सुकुम्बासी वस्तीमा हुर्किएका हुन् । बुबाले २० वर्षअघि नै उनलाई छाडेर गएका थिए, त्यसपछि आमा कलुदेवीले दाउरा बोकेर पढाएकी थिइन् ।”

उनका भाइ सूर्यका अनुसार त्यसबेला उनका बुबा रोजगारीका लागि बम्बई जान्छु भनेर हिँडेका थिए तर, पुग्न नपाई रेलबाट लडेर मृ ,त्यु भएको खबर आएपछि सबै जिम्मेवारी आमाको काँ धमा आएको थियो ।बिकले आमाको सपना पूरा गर्ने भन्दै राम्रो बाटो समाते, पढाइमा कहिल्यै पछि परेनन् । बाध्येश्वरी मावि, पुनर्बासबाट प्रवेशिका परीक्षा उत्तीर्ण गरेपछि कैलाली बहुमुखी क्याम्पसमा व्यवस्थापन संकायमा भर्ना भए ।”

बिकका तीन दाजुभाइ छन्, सबै खेती किसानी गर्छन् । पछिल्लो एक महिना अघि विकसँग उनका भाइ सूर्यको भेट भएको थियो । त्यतिबेला उनले जुगेडा गएपछि इमान्दारितापूर्वक काम गर्दा आफूलाई टर्च’र भएको बताएका थिए ।”

सामाजिक सञ्जाल फेसबुकमा प्र हरीको मृ त्यु भएको समाचार फैलिएपछि दमको रोगी ५० वर्षीय आमाले छोरा न’रहेको थाहा पाएकी थिइन् । त्यसपछि उनी वि’क्षिप्त अवस्थामा रहेको सूर्य बताउँछन् । जागिर खानु अघि नै विवाह गरेका बिकका ५ र ३ वर्षका छोरीहरु छन् ।”

बिकको टाउको र घाँटीमा खु कुरी वा च क्कु हा निएको जस्तो चो ट देखिएको छ । अन्य चो टपटक भए, पो’ष्टमार्टम रि’पोर्ट आ’एपछि नै थाहा हुनेछ । जिल्ला प्रहरी कार्यालय, कैलालीका अनुसार हालसम्म बिकलाई धा रि’लो ह ति या र प्र हा र गरि’एको देखिएको छ भने त्यसपछि न दीमा फ्याँ केर श व व्य वस्थापन गर्ने को’शिस गरिएको देखिएको छ ।”

घट नामा सं लग्न रहेको हुनसक्ने आ शंकामा प्रह रीले अ’नुसन्धानका लागि त्यस क्षेत्रमा तस्क रीमा सं लग्न ११ जना बढीलाई नि यन्त्रणमा लिएर अहिले सोधपुछ गरिरहेको छ । अनलाईन खबरबाट साभार गरिएको हो।

Related Articles

Back to top button