रोचक

कालो धागोको गर्नुहोस् मात्र यो उपाय, भइन्छ मालामाल

काठमाडौं । धर्म र अन्धबिश्वास एक अर्काको पारी-पुरक जस्तै हुन्छन । धर्म मान्नेहारुलाई यो विश्वाश र श्रद्धा हो भने नमान्नेहरुका लागि यो एक फगत अन्धबिश्वास । जसरी बच्चा बिरामी हुँदा कसैको नजर लाग्यो भन्यौ भने यो अन्धबिश्वास हो । त्यस्तै विद्धानले भन्नेगरेको शुभ कामको लागी कालो कपडा लगाउनुहुदैन भन्ने कुरा पनि अन्धबिश्वास नै हो ।

तर यहाँ त्यस्तो धागोको बारेमा कुरा गरिदैछ । जसलाई लगाउनेहरुले आफुमा नयाँ उर्जा आएको र बिग्रन लागेको काम पनि बनेको बताउछन् । यो लगाउदा अरु मान्छेहरुले उनिहरु प्रति गर्ने गरेको व्यबहार पनि धेरै फरक हुन गएको छ ।

हात तथा गलामा कालो धागो
हामीहरुले देख्ने गरेका छौ कि बच्चाहरुलाई नकारात्मक उर्जाहरुबाट बच्चाउन हात वा घाटिमा कालो धागो वा हातमा कालो चुरा (छोरिहरुको लागि) लागाइदिने गरेको पाउँछौं । मान्छेहरुको मान्यता छ कि कालो बस्तु धारण गर्दा सबै कालो शक्ति उसबाट टाढा हुन्छ र उनिहरुलाई नराम्रो हुन पाउदैन ।

त्यस्तै कालो टिका गाजल वा ओधानको टिका आदी लगाएर मात्र आमाहरु बच्चालाई बहिर निकल्छन चहे सुकै जती अधुनिक होउन । त्यसैले एक प्रकारले सबैले यसलाई मान्ने गरेका छन् । धर्म शास्त्रका अनुसार पनि हातमा वा गलामा कालो धागो वा निधार वा कन्ठमा कालो टिका लगाउनले खराब नजार राख्नेहारुको र काला शक्तिहरुको असर तपाईं सम्म आउन पाउदैन र तपाईं सुरिक्षित रहनु हुन्छ ।

शनिको दोसमा कालो धागो
अब कुरा गरौ बिज्ञानको । पस्चिमा बिज्ञानमा पनि कालो रङले उस्म (गर्मी वा घामको सबै किरण) सोच्छ भन्ने मान्यता छ । त्यसैले पनि खराब नजर वा खराब हावा कालो धागोमा अवशोवित हुन्छ । जसको प्रभाबले सरिरमा दुस्प्रभ आउन दिदैन । कालो धागोले हामीलाई सुरक्षा प्रदान गर्छ ।

यदी तपाईंलाई शनिको दोश छ भने आजै कालो धागो वा बस्त्र लगाउन सुरु गर्नुहोस् । यसले शनिको प्रकोपबाट बचाउने काम गर्छ । कालो धागोले हामीलाई खराब शक्तिबाट बचाउनुको साथै मलामाल पनि गर्छ किनकी यसमा माहालक्ष्मीको आसिर्बाद प्राप्त छ ।

मालामाल गर्छ कालो धागोले
यसको लागि बजारबाट कालो रङको रेसमी वा कटनको धागो किन्नुहोस् र शनिबार वा मंगलबारको दिन पारेर त्यसमा ९ वटा गाठो बनाउनुहोस् । अनी हनुमानको पाउमा चढाएको सिन्दुर त्यसमा लगाइ उक्त धागोलाई आफ्नो घरको मुलद्वार वा पैसा राख्ने ठाउमा राख्नुहोस् । यसले तपाईंमाथि महालक्ष्मीको कृपा प्राप्त हुनेछ र तपाईंलाई धनी बन्न कसैले रोक्न सक्दैन ।

Related Articles

Back to top button
Close