रोचक

शुक्रवार लक्ष्मी माताको आरती र मन्त्र जप गर्दा मिल्छ विशेष मिल्नेछ फल

लक्ष्मी जीलाई धनको देवी मानिन्छ। भनिन्छ कि जुन घरमा लक्ष्मी जीको पूजा ह्न्छ त्यहा लक्ष्मी जि को बास हुन्छ। लक्ष्मी जीको आरती र पूजाले खुशी र समृद्धि ल्याउँदछ। धेरै व्यक्ति लक्ष्मी माताको पूजा र उपवास गर्दछन्। यो भनिन्छ कि यदि देवी लक्ष्मी, धनी देवी, को पूजा र उपासना गरी, उनी खुसी हुन्छिन् र आफ्ना भक्तहरुलाई सुख समृद्धि प्रदान गर्दछन्। लक्ष्मी जीको आरती लिएर चालिसाको पाठ गरेर तपाईं पूजा गर्न सक्नुहुन्छ। यो आरती गर्दा विशेष फल दिन्छ।

शुक्रबार धन लक्ष्मीको पूजा

आज साँझ सेतो लुगा लगाउँनुहोस् र शिव मन्दिरमा जानुहोस् वा घरमा शिवलिंगमको पूजा गर्नुहोस्। त्यसपछि गुलाब, सेतो चन्दन, अत्तर, चिनीपट्टि, लोटस गारल्याण्ड, घी, चिनी, बिल्वागिरी इत्यादि माता धन लक्ष्मीलाई प्रदान गर्नुहोस्। शुद्ध घीको बत्ती जलाउनुहोस्। यस पछि, अब तपाईं मन्त्र पठाउन सक्नुहुन्छ: ॐ महालक्ष्मय च विद्महे विष्णुपत््न्या च धीमही तन्नो लक्ष्मी प्रचोदय मंत्र १० १०८ पटक। पूजाको अन्त्यमा माता धन लक्ष्मीको आरती गर्नुहोस् र आफन्तहरुमा प्रसाद वितरण गर्नुहोस्।

लक्ष्मी वंदना :

महालक्ष्मी नमस्तुभ्यं नमस्तुभ्यं सुरेश्वरि।

हरिप्रिये नमस्तुभ्यं नमस्तुभ्यं दयानिधे।।

लक्ष्मी जीको मन्त्र:

हामी तपाईंलाई लक्ष्मी मन्त्रको बारेमा जानकारी दिदैछौं। यो मन्त्र ४२२ दिन भित्र १.२२५ लाख पटक जप गरिन्छ।त्यसपछि हवन गरेर देवी लक्ष्मी क्को षोडशोपचार विधि दवारा पूजा गरिन्छ। । मन्त्र पढ्नुहोस्: ॐ श्रीं ह्रीं क्लीं त्रिभुवन महालक्ष्म्यै अस्मांक दारिद्र्य नाशय प्रचुर धन देहि देहि क्लीं ह्रीं श्रीं ॐ ।

Related Articles

Back to top button