समाचार

बाघले मान्छे मा’र्न हुने तर मान्छेले बाघ मा”र्न नहुने, मान्छेभन्दा जनावर ठूलो भयो भन्दै स्थानिय आ”क्रो”शित(भिडियो हेर्नुस

बाँके र बर्दिया, नेपालका यी दुई जिल्लाहरुमा हरेक साल बाघको आ”क्र”म”णबाट कैयौं ब्यक्तीहरु ज्या”न गुमाउन बा”ध्य छ्न । आजको घटना पनी बाघको आ”तं”क”बाट एक ब्यक्तिले ज्या”न गु”मा”उ”नु”परेको बिषयमा रहेको छ । बाँके जिल्लाको राप्तिसोनारी गाँउपालिका वडा नम्बर ६ को फत्तेपुरमा एकदमै ड”र”ला”ग्दो घटना घटेको छ । फत्तेपुरमा एकजना ब्यक्तिलाई पाटेबाघले आ”क्र”म”ण गरेको छ र आ”क्र”म”णपछि उक्त ब्यक्तिको दु”ख”दा”यी नि”ध”न भएको छ ।

दिनदहाडै बाघले आ”क्र”म”ण गरेपछी बृद्धअबस्थाका एक पुरुषले ज्यान गु”मा”ए”का छ्न । आफ्नी भतिजीको ज्या”न जोगाउने हुँदा उक्त वृद्ध बुबाको ज्या”न गएको स्थानीयले बताएक छ्न । उक्त वृद्ध पुरुषले आफ्नी भतिजिको ज्या”न जोगाउन नसकेपछि उक्त महिलाको चि”च्या”ह”ट उनको भाईले सुनेछ्न र धन्न ती साहसी भाईले आफ्नो दिदिको ज्या”न भने जोगाउन सफल भएछ्न । एकदमै साना उमेरका भाइ तर एकदमै साहसिला । दाउरा र ढुङ्गामुढा गरेर नै एक्लै ड”र”ला”ग्दो बाघको सा”म”ना गरे उनले ।

मृ”त”क”को भने अबस्था एकदमै ना”जु”क रहेको स्थानीयले बताएका छ्न । बाघको आ”क्र”म”णबाट मृ”त”क”को सासनलिनै बाहिर निस्केको र त्यहाँबाट बाघले रगत चु”से”को स्थानियले बताए । बाघले उक्त मृ”त”क”को बा को घाँटीमा सिधै आक्रमण गरेको स्थानियको भनाई छ । दाउरा लिन गएकी उक्त महिला भएतिर ए”क्का”सी बाघ आएको र बालबच्चाहरु चि”च्या”उ”न थालेको र त्यसपछि उक्त साहसी भाइले दाउरा फ”न”फ”नी घुमाएर र ढु”ङ्गा”मु”ढा गरेर नै बाघलाई भ”गा”ए”को स्थानीयको भनाई रहेको छ ।

बाघ उचाईमा आफू जत्रै रहेको तर निकै नै चौडा रहेको उक्त बाबुले बताएका छ्न । आफूले ढु”ङ्गा”मु”ढा गरेर पहिला बाघलाई ल”खे”टे”को र त्यसपछी भने दिदिलाई आफूले उ”चा”ले”र घटनास्थलबाट लगेको उक्त बाबुले बताए । दिदिलाई जसोतसो बचाउन सफल भएका उनले आफ्नै दिदिलाई बचाउन गएका ठुलोबुबालाई भने बचाउन सकेनन । हाल उनकी दिदी घा”इ”ते अबस्थामा अस्पतालमा उपचाररत रहेको बाहिरिएको छ । बाघले मान्छे मार्न हुने तर मान्छेले बाघ मा”र्न नहुने, मान्छेभन्दा जनावर ठूलो भयो यहाँ भन्दै एक स्थानिय महिलाले आफ्नो आ”क्रो”श पोखिन ।

बाघले आफ्नो सा”तो लिईसकेको र राती सुत्दासमेत बाघ नै सपनामा आउने एक महिलाले बताइन । बाघले दिदिलाई आ”क्र”म”ण गर्नै लाग्दा आफुले ढु”ङ्गा”मु”ढा गरेर बाघलाई भ”गा”ए”र दिदिको ज्या”न जोगाउन सफल भएको उक्त बाबुको भनाई रहेको छ । आफू घटनास्थलमा आइपुग्दा ठुलोबुबाको भने ज्यान गैसकेको उनले खुलाए । आफ्नै आँखाअगाडी बाघले मृ”त”क पुरुषलाई झ”म्टि”ए”को एक स्थानीय महिलाले बताइन ।

बाँकी हेर्नुस तलको भिडियोमाबाँके र बर्दिया, नेपालका यी दुई जिल्लाहरुमा हरेक साल बाघको आ”क्र”म”णबाट कैयौं ब्यक्तीहरु ज्या”न गुमाउन बा”ध्य छ्न । आजको घटना पनी बाघको आ”तं”क”बाट एक ब्यक्तिले ज्या”न गु”मा”उ”नु”परेको बिषयमा रहेको छ । बाँके जिल्लाको राप्तिसोनारी गाँउपालिका वडा नम्बर ६ को फत्तेपुरमा एकदमै ड”र”ला”ग्दो घटना घटेको छ । फत्तेपुरमा एकजना ब्यक्तिलाई पाटेबाघले आ”क्र”म”ण गरेको छ र आ”क्र”म”णपछि उक्त ब्यक्तिको दु”ख”दा”यी नि”ध”न भएको छ ।

दिनदहाडै बाघले आ”क्र”म”ण गरेपछी बृद्धअबस्थाका एक पुरुषले ज्यान गु”मा”ए”का छ्न । आफ्नी भतिजीको ज्या”न जोगाउने हुँदा उक्त वृद्ध बुबाको ज्या”न गएको स्थानीयले बताएक छ्न । उक्त वृद्ध पुरुषले आफ्नी भतिजिको ज्या”न जोगाउन नसकेपछि उक्त महिलाको चि”च्या”ह”ट उनको भाईले सुनेछ्न र धन्न ती साहसी भाईले आफ्नो दिदिको ज्या”न भने जोगाउन सफल भएछ्न । एकदमै साना उमेरका भाइ तर एकदमै साहसिला । दाउरा र ढुङ्गामुढा गरेर नै एक्लै ड”र”ला”ग्दो बाघको सा”म”ना गरे उनले ।

मृ”त”क”को भने अबस्था एकदमै ना”जु”क रहेको स्थानीयले बताएका छ्न । बाघको आ”क्र”म”णबाट मृ”त”क”को सासनलिनै बाहिर निस्केको र त्यहाँबाट बाघले रगत चु”से”को स्थानियले बताए । बाघले उक्त मृ”त”क”को बा को घाँटीमा सिधै आक्रमण गरेको स्थानियको भनाई छ । दाउरा लिन गएकी उक्त महिला भएतिर ए”क्का”सी बाघ आएको र बालबच्चाहरु चि”च्या”उ”न थालेको र त्यसपछि उक्त साहसी भाइले दाउरा फ”न”फ”नी घुमाएर र ढु”ङ्गा”मु”ढा गरेर नै बाघलाई भ”गा”ए”को स्थानीयको भनाई रहेको छ ।

बाघ उचाईमा आफू जत्रै रहेको तर निकै नै चौडा रहेको उक्त बाबुले बताएका छ्न । आफूले ढु”ङ्गा”मु”ढा गरेर पहिला बाघलाई ल”खे”टे”को र त्यसपछी भने दिदिलाई आफूले उ”चा”ले”र घटनास्थलबाट लगेको उक्त बाबुले बताए । दिदिलाई जसोतसो बचाउन सफल भएका उनले आफ्नै दिदिलाई बचाउन गएका ठुलोबुबालाई भने बचाउन सकेनन । हाल उनकी दिदी घा”इ”ते अबस्थामा अस्पतालमा उपचाररत रहेको बाहिरिएको छ । बाघले मान्छे मार्न हुने तर मान्छेले बाघ मा”र्न नहुने, मान्छेभन्दा जनावर ठूलो भयो यहाँ भन्दै एक स्थानिय महिलाले आफ्नो आ”क्रो”श पोखिन ।

बाघले आफ्नो सा”तो लिईसकेको र राती सुत्दासमेत बाघ नै सपनामा आउने एक महिलाले बताइन । बाघले दिदिलाई आ”क्र”म”ण गर्नै लाग्दा आफुले ढु”ङ्गा”मु”ढा गरेर बाघलाई भ”गा”ए”र दिदिको ज्या”न जोगाउन सफल भएको उक्त बाबुको भनाई रहेको छ । आफू घटनास्थलमा आइपुग्दा ठुलोबुबाको भने ज्यान गैसकेको उनले खुलाए । आफ्नै आँखाअगाडी बाघले मृ”त”क पुरुषलाई झ”म्टि”ए”को एक स्थानीय महिलाले बताइन

Related Articles

Back to top button