समाचार

दुबइ पुलिसको जागिर छाडेर कुखुरा पा ल्दै यी सुन्दरी, करोडको आम्दा, नी (भिडियो

दुबइ पुलिसको जागिर छाडेर कुखुरा पा ल्दै यी सुन्दरी, करोडको आम्दा, नी (भिडियो
आर्थिक
February 21, 2022समाचार सरोकार
माओवादी शान्ति प्र’कृयामा आउन भन्दा एक बर्ष अगाडी उनी नेकपा माओवादीमा लागिन् । माओवादी सि’द्धान्त बुझेर उनि बिद्रोहमा होमिएकी भने होइन’न् । त्यती बेला सरकार र माओवादी दुवै पक्षले उनको घरमै पुगेर दु’ख दिन्थे ।

त्यहि दुख स’हन नसकेर १२ बर्षकी अनिता स्याङ्बो (अनु) जनमुत्ति सेनामा लागिन् । उनि १ बर्षसम्म बन्दु’क ‘बोकेरै लागिन् । धेरै ठाउँमा तत्कालिन साहि नेपाली सेनासँग बाल’बाल बाचिन् । डरडरै माओवादी बनेकी अनु पछि पार्टीकी बफा’दार सेना बनिन् ।

पार्टी शान्ति प्र’कृयामा आएपछि माओवादीको (जनमुक्ति सेनासँगै उनि पनि शिविरमा बसीन् । ‘अब बाहिर बसेर मु’लुक बनाउन पर्छ’ उनले शिविरमा बस्दा सोच्न थालिन् । समाजमा पुनःस्थापित हुन उनले जनमुक्ति सेनाबाट स्व’एच्छिक अव’काश लिईन् ।

पछि उनि वैदे’शिक रोजगारीको लागि दुबई गईन् । उनले दुबई पु’लिस भएर काम गरिन् । राम्रो तलब पाउने भएकाले केहि रकम बचत पनि गरिन् । अनुले दुबईमा कामा’एको पैसाको सदुप’योग गर्दै अहिले आफ्नै ठाउँमा कृर्षी कर्म लागेकी छन् । – ओएस नेपालबाट

Related Articles

Back to top button