समाचार

घर-परिवारलाई आफू ग’र्भवती भएको था’हा न’पाउन् भनेर कक्षा ८ की छा’त्राले गरिन् यस्तो काम

गुजरातको सूरतबाट एउटा स’न’स’नी’पू’र्ण घ’टना बाहिर आएको छ । सबैलाई स्त’ब्ध बनाएको घ’टना । केटीको ग ल्ती आमाबाबुको पालनपोषणले ओझेलमा परेको थियो। जब सत्य तथ्य आमाबाबुको सामने आयो, उनीहरूले यो हुन सक्छ भनेर विश्वास गर्न सकेनन्।गुजरातको सूरतबाट एउटा अ’चम्मको घ’टना बाहिर आएको छ । सुरतमा कक्षा ८ मा पढेकी १४ वर्षीया केटी। उनले आफ्नै घरमा आ-त्म’ ह-त्या गरेर परिवारलाई स्त’ब्ध बनाएका छन् ।

घ’टनामा प्रहरीले श-वको अ’नुसन्धान गरेर पो’ष्ट’मा’र्ट’म गर्दा अ’चम्मको स’त्य बाहिर आएको छ । पो’ष्ट’मा’र्ट’म रिपोर्टमा बालिका ग’ र्भवती भएको खुलेको छ । रिपोर्टका अनुसार आ-त्म’ ह-त्या गर्दा ती बालिका करिब दुई महिनाको ग’र्भवती थिइन् ।प्र’हरीले मु-द्दा द’र्ता गरी थप अ’नुसन्धान सुरु गरेको छ । साथै पा’ठे’घ’रबाट फेला परेको भ्रू णको नमुना परीक्षणका लागि प्रयोगशाला पठाइएको छ । यो ड रलाग्दो घ’टना सूरतको ती पटियाहरूको तिरुपती नगरको हो।

आ-त्म’ ह-त्या गर्ने विद्यार्थीको परिवार मूलतः बिहारको छपराका हुन् । उनका सम्पूर्ण परिवार आइतबार बिहार जाने तयारीमा थिए । यसैबीच बालिकाका बुबा बिहीबार घरबाट दुई सय रुपैयाँ लिएर तरकारी लिन गएका थिए ।बजारबाट तरकारी लिएर घर फर्किने क्रममा बाबुले आफ्नी १४ वर्षीया छोरी घरको दोस्रो तलामा झु ण्डि’ ए को अ’वस्थामा फे’ला पारे । युवतीले आफ्नो दु’ पट्टा झु’ ण्ड्या उ न प्रयोग गरेकी थिइन् ।

खबर पाएर प्र’हरीले घ’टनास्थलमा पुगेर मु-द्दा द’र्ता गरी बालिकाको श व पो’ष्ट’मा’र्ट’मका लागि सिभिल अस्पतालमा पठाएको छ । रिपोर्टका आधारमा पो’ष्ट’मा’र्ट’म गर्ने डा ओमकार चौधरीले पो’ष्ट’मा’र्ट’म रिपोर्टबाट किशोरीको पाठेघरबाट भ्रू-णको ल’क्षण बाहिर आएको बताए । युवतीको परीक्षणमा पो’जेटिभ देखिएको हो ।यस विषयमा बालिकाका परिवारलाई खबर गर्दा एकपटक प’त्याएनन् र खुट्टामुनि जमिन खस्यो ।यस अ’वस्थामा डाक्टरले बालिकाको हि’ स्टो’ प्या’थोलोजीको नमूना थप अ’नुसन्धानका लागि प्रयोगशालामा पठाएका छन् ।

यस स’म्बन्धमा प्र’हरीले थप अ’नुसन्धान गरिरहेको छ । प्र’हरीले घ’टनामा युवतीको कसैसँग स’ म्ब’न्ध रहेको आ शंका गरेको छ । यो कुरा घरमा कसैलाई थाहा नहोस्, यही ड रले युवतीले आ-त्म’ ह-त्या गरिन् ।घ’टनामा आ-त्म’ ह-त्याको को’णबाट अ’नुसन्धान भइरहेको प्र’हरीले जनाएको छ । छिट्टै ब’ ला’ त्का’ रको को’णबाट पनि अ’नुसन्धान थालिन्छ । निस्सन्देह, यस्ता घ’टनाले समाज र परिवारका सदस्यहरूलाई टु’क्राउँछ। आमाबाबुको पालनपोषण सधैं बच्चाहरूको ग’ल्तीको लागि जिम्मेवार ठहरिन्छ।

Related Articles

Back to top button