समाचार

तालिमका क्रममा ग्रिनेट प ड्किएर घा इते भएका सैनिक जवान आचार्यको नि ध न?

तालिमको क्रममा आफैँले बोकेको ग्रिनेट प ड्केर घा इते भएका नेपाली सेनाका जवान अर्जुन आचार्यको आज बिहान नि धन भएको छ । दुई महिना अघि तालिमका क्रममा आफैंले बोकेको ग्रिनेट प ड्केर उनी घा इते भएका थिए । उपचारका क्रममा उनको आज बिहान सैनिक अस्पताल छाउनीमा नि धन भएको हो ।

भोजपुरस्थित कालीशक्ति गणमा कार्यरत आचार्य दुई महिना अघि घा इते भएका थिए । घाइते आचार्यलाई उपचारको क्रममा विराटनगर अस्पताल पुर्‍याएको थियो । त्यहाँ उपचार सम्भव नभए पछि दुई महिना अघि उनलाई थप उपचारका लागि छाउनी अस्पतालमा भर्ना गरिएको थियो ।

दुई महिना लामो उपचारको क्रममा आचार्यको नि धन भएको हो । रसुवा स्थायी घर भएका आचार्य तीन महिना अघिमात्र छोरीका पिता बनेका थिए । आचार्यको परिवारमा श्रीमती,बुबा,आमा,दाजु,भाउजु लगायत छन् ।

त्यसैगरी घरमा राम्री र उमेरदार श्रीमती हुँदाहुँदै कतै तपाई बाहिर बरालिइरहनुभएको वा कान्छी भित्र्याएर पौरख गरेको सोच्दै हुनुहुन्छ भने हो सियार रहनुस्–बहुविवाह वा परस्त्री गमनको आ रोप मात्र आउने होइन, अर्कै ठूलो बि त्यास पनि पर्न सक्छ ।

मुलुकमा नयाँ प्रधानमन्त्री ल्याउने राजनीतिक रस्साकस्सी चलिरहेकै बेला यी सबबाट बेखबर तर दुई युवतीको साथमा रहने एक पुरुष ठूलो फ सादमा परेका छन् ।१९ असारमा प्रचण्ड नयाँ प्रधानमन्त्री बन्न दुई दिनअघि १७ गते हाल काठमाडौंको शंखरापुर बस्ने सिन्धुपाल्चोक मेलम्ची गाविस–७ का बासिन्दा एक बैंशालु पुरुष र दुई युवतीको कहानी हो ।

शारीरिक श्रम गरेर जीवन निर्वाह गर्ने २९ वर्षे कान्छामान तामाङ पहिले नै विवाहित थिए ।सुन्दर र मायालु जेठो श्रीमती हुँदाहुँदै काठमाडौं भित्रिएपछि अर्को २० वर्षे युवतीमाथि पनि आँखा लगाए ।शारीरिक श्रम गरेर जीवन गुजा रा गर्नुपर्ने तर धेरै महत्वाकांक्षा नभएका कान्छामानले एउटै कोठामा बस्ने भएपनि दुईवटी युवतीलाई श्रीातीको रुपमा राख्ने दु स्साहस गरे ।

सुरुमा त दुवैका चाहना र मन मिलाएरै लगे । तर १७ गते ख्यालख्यालमै दु र्दिन बन्यो । दिउँसै म दिरा सेवन गरेका कान्छामान त्यसदिन अपराह्न ३ बजेतिर दुईवटै श्रीमतीसँग जि स्किएर कोठामा बसिरहेका थिए ।

यत्तिकैमा कान्छीलाई अँ गाले । बाहिर रहेकी जेठी भित्र पसिन् । कान्छीसँग ओछ्यानमै रमाउन लागेको देखेपछि गा ली गर्दै भनिन‘काममा जानु छैन, जतिबेला पनि रक्सी खायो, दिउँसै यस्तो के गर्न लागेको रु’ कान्छामानले फकाउने शैलीमा भने धेरै नकरा न, तेरो पनि पालो आउँछ ।एकातिर कान्छी ल्याएको, अर्कातर्फ काममा जान छाडेर दिउँसै मा पसे गरी कान्छीसँग र तिक्रि डामा लीन हुन लागेको देखेपछि जेठीको दि माग र न्कनु अस्वभाविक थिएन ।

उनले झ म्टिएर बर्को ओढी कान्छीसँग सुतिरहेका पतिले ओढ्ने तानिन् ।कान्छी रातो मुख लगाउँदै निस्किइन् । तर, अ र्धनग्न अवस्थामा रहेका कान्छामानले आफूलाई सम्हालेनन् । बरु मौन रहेर जेठीलाई रिसाएको आँखाले हेरे ।पति र सौताको व्यवहारबाट हैरान भएकी जेठी झन् रिसाइन् ।उनले कान्छी ल्याएपछि आफूसँग भएका व्यवहार सम्झिइन् । कान्छीसँगै बढी रत्तिन थालेपछि आफ्ना स्वाभाविक इच्छा मार्न बा ध्य भउको पनि समिझइन् र कोठाबाहिर उभिरहेकी कान्छीतिर हेरिन् ।

त्यसपछि गाउँबाट ल्याएको हँ सिया उठाउँदै भनिन्, ‘मलाई पनि नहुने, तँलाई पनि नहुने, लु जा भनेर कान्छामानको संवेदनशील अंग का ट्न थालिन् । त्यतिबेलासम्म रक्सीको नसामा ल, बेपर्वाह, अर्धन’ग्न कान्छामानले आफूलाई सम्हाल्नै पाएनन् ।

कान्छामानले ‘ऐय्या, मलाई मा री’ भनेर चिच्याउन थालेपछि कान्छी ह तारिँदै आइन् । जेठीले संवेशनशील अंगको माथिललो भाग आधाजति रे टिसकेकी थिइन् । कानछी र श्रीमान चि च्याउन थालेपछि जेठी स म्हालिन् ।र गतले ओछ्यान भिज्यो र कान्छामान पी डाले बोल्नै नसक्ने भए । तत्कालै त्रिवि शिक्षण अस्पतालमा पुर्याइएका उनलाई अहिले दुबै श्रीमतीहरु मिलेर उपचार गरिरहेका छन ।चिकित्सकहरुका अनुसार अहिले कान्छामानको अवस्था सामान्य छ ।

Related Articles

Back to top button