समाचार

बाबुराम भट्टराईको ह’त्यामा प्र’हरिले कुनै चासो भएन,प्रमाण ल्याउ भन्दै बेवास्ता (भिडियो हेर्नुस)

केही दिन अघि मोरङको केराबारी स्थित जंगलमा १२ दिन अघिबाट हराई रहेका बाबुराम भट्टराईको श’व फेला परेको थियो । उनको ह’त्या भएको आंशका गरिएको छ । ह’त्या गरिए पछि उनको श’रीर भरी ए’सिड छ’र्कि’एर रुखको फेदमा गा’ढिएको अवस्थामा उनको श’व फे’ला परेको थियो । २६ वर्षिय बाबुराम भट्टराईको निर्म’मता पुर्वक ह’त्या भएको स्थानियहरुले बताएका छन । केही दिन अघि केराबारी जंगल क्षेत्रमा केही जोडिहरु यौ’न स’म्प’र्क गरिरहेको अवस्थामा बाबुरामले देखेका थिए भन्ने बुझिएको थियो ।

बाबुरामले उनिहरुलाई रं’गेहा’त देखे पछि ती जोडिहरुले उनलाई एक हजार रुपैयाँ पैसा समेत दिएर देखेको कुरा कसैलाई नभन्न समेत भनेको स्थानियको भनाई थियो । उनिहरुले बाबुरामलाई यदि कसैलाई भने मा’रि दिने समेत ध’म्की दिएको बुझिएको छ । अहिले १२ दिन पछि उनको ह’त्या गरिएको अवस्थामा श’व भेटे पछि भनी तिनै जोडिहरुले मा’रेको हुन सक्ने स्थानिय बताउँछन । बाबुराम हराए पछि प्र’हरिलाई समेत आफुहरुले खबर गरेको बाबुरामका आफन्तले बताएका छन ।

तर प्रहरिले आफुहरुलाई त्यसै अनुसन्धान गर्ने कुनै अधिकार नभएको भन्दै कसैले अ’प’ह’रण गरेको भए प्रमाण लिएर आउन भनी आफुहरुको बेवास्ता गरेको बाबुरामका आफन्तको भनाई छ । बाबुरामको श’व भेटिनु भन्दा केही दिन अघि केही ब्याक्तिहरुले बोरामा रग’त ल’तप’ति’एको पोको पारेर मोटरसाइकलमा राखी जंगल तर्फ गएको पनि स्थानियले देखेका थिए । के लगेको भनि सोध्दा मा’तेको मान्छेलाई घर लिएर हिडेको भन्ने उनिहरुले जवाफ दिएको भनी स्थानियले बताएका थिए ।

उक्त कुरा पनि आफुहरुले प्र’ह’रिलाई तत्काल जानकारी गराएको बाबुरामका आफन्तले बताएका छन । तर पनि प्र’हरिले कुनै चासो नदिएको उनिहरुको भनाई छ । आफूहरुले जानकारी दिएकै बेला प्र’हरिले खोजी गरेको भए बाबुरामको ह’त्या नहुने पनि उनिहरुले बताएका छन । यदि मा’रेर नै बोरामा हा’ली लिएर गएको भएता पनि ह’त्यारा सोही दिन प’क्राउ पर्ने उनिहरुले बताएका छन । तर त्यो बेला प्रहरिले कुनै चासो नदिएका कारण अहिले यो स्थिति भएको वाबुरामका आफन्तले वताए ।

केराबारिको स्थानिय प्रशासनले पनि केही सहयोग नगरेको पीडितहरुको गुनासो छ । स्थानिय वार्ड कार्यलय लगायत कतै बाट पनि आफुहरुले कुनै सहयोग नपाएको पीडितहरुको गुनासो छ । केही दिन अघि केराबारिमा भएको महोत्सव हेर्न गएका बाबुराम त्यहिँबाट हराएका थिए । त्यस बारे वार्ड अध्यक्षसगँ आफुहरुले कुरा गर्दा कुनै वास्ता नगरेको पि’डतहरुको गुनासो छ । त्यहाँ झग’डा भएको भन्ने सुनेको भएता पनि बाबुराम परे नपरेको केही थाहा नभएको उनिहरुले बताए । (भिडियो हेर्नुस)

Related Articles

Back to top button