समाचार

बिर्तामोडमा ब्राउन सुगरसहित ३ जना, फिदिममा युवती पक्राउ

झापा । झापाको बिर्तामोड नगरपालिका ४ बाट प्रतिबन्धित लागुऔषध ब्राउन सुगरसहित ३ जनालाई पक्राउ गरिएको छ । पक्राउमध्ये एक जना युवती रहेकी छन् । पक्राउ पर्नेमा अर्जुनधारा नगरपालिका १० का २३ वर्षीय सुदिप ठकुरी, २३ वर्षीया उषा राई र बुद्धशान्ति गाउँपालिका ४ का २७ वर्षीय पुर्णलाल लिम्वु रहेका छन् । बिहीबार ८ बजे विशेष सूचनाको आधारमा इलाका प्रहरी कार्यालय अनारमनीबाट खटिएको प्रहरी टोलीले शंका लागि चेकजाँच गर्ने क्रममा निजहरुको साथबाट ५ ग्राम प्रतिबन्धित लागुऔषध ब्राउनसुगर बरामद गरेको हो । लागुऔषधसहित पक्राउ परेका तीनै जनाको इलाका प्रहरी कार्यालय अनारमनीबाट थप अनुसन्धान भइरहेको छ । यसैबीच, पाँचथर सदरमुकाम फिदिमबाट पनि लागूऔषध ब्राउनसुगरसहित एक युवती पक्राउ परेकी छिन् । पक्राउ पर्नेमा फिदिम बजारमा होटल सञ्चालन गर्दै आएकी ३२ वर्षीया युवती रहेको प्रहरीले जनाएको छ । विशेष सूचनाको आधारमा फिदिम १ बाट देवी लकान्द्रीलाई ८ ग्राम ब्राउनसुगर र डिजिटल तराजुसहित बिहीबार बेलुकी पक्राउ गरिएको प्रहरीले जनाएको छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालय पाँचथरका सूचना अधिकारी प्रहरी निरीक्षक डम्बर बिश्वकर्माका अनुसार घटनाको बिषयमा थप अनुसन्धान भइरहेको छ ।

दुलहाको खुशीको कुनै ठेगाना थिएन । आखिर, यो हनीमून थियो । दुलही पनि खुसी थिइन् । अचानक दुलहालाई खोकी लाग्यो । यो पछि के भयो ? आश्चर्यजनक छ । दुलहीले शौ चको बहाना बनाएर कोठा छोडेर भा गि न् । दुलही विवाहपछिको पहिलो रात खाटमा दुलहीको लागि पर्खिरहे ।

जब दुलही लामो समयसम्म आइनन्, उनको मनमा केही शंका थियो । यसपछि अनुसन्धान सुरु भयो । जब दुलहाका आफन्तहरूले दुलहीको माइतिमा फोन लगाए, उनी त्यहाँ पुगिन् भनेर थाहा पाए । यो सबै मामलामा, कोरोना खलनायक भएर निस्कियो ।

यो भारतको घटना हो । त्यहाँ राजस्थानस्थित धनबाद जिल्लाको दक्षिण टुंडीको बेगोनोरिया पञ्चायतको गाउँमा बस्ने उक्त युवकको बरवद्दा पुलिस क्षेत्रको गाउँमा बिहे भएको थियो । मे १ मा, विवाह पछि, बेहुला नयाँ दुलही लिएर घर आए । परम्परागत रीतिथितिहरूको साथ दुलही घर भित्राइएको थियो । सबै दिनको समयमा राम्रो थियो ।

रातको ११ बजेतिर, जब दुलाहा घरको कोठामा दुलहीको नजिक आईपुगे । दुलाहा खोक्न थाले यस पछि, दुलही डराइन् । उसले दुलहालाई कोरोना भएको थियो कि जस्तो लाग्यो। दुलाहासँग गएमा त उनी पनि सं क्र मि त हुनेछिन् । यसपछि हिम्मत गर्दै शौ च गर्ने बहानामा घरबाट निस्कीइन् र आफ्ना भाइलाई बोलाइन् । फोनमा भाइलाई कसैलाई यो कुरा नभन्नको लागि पनि निर्देशन दिइयो । ती भाइ एक गाडिका साथ आइपुगे र दुलही उनको घरमा पुगिन् ।

दुलहाको घरमा धेरै मानिसहरू भाइरल ज्वरोबाट ग्रस्त थिए । सबै परिवारका सदस्यहरूले नजिकको उपस्वास्थ्य केन्द्रमा कोरोना जाँच पनि गरे । तर संयोगवश, साँझमा, छिमेकी नन्द र उनकी बहिनीले दुलहीलाई जिस्काएर भने की उनीहरु त्यहाँ बसिरहे सबैलाई कोरोना हुनेछ । सले दुलहीको मनमा डर उत्पन्न भयो । अनि दुलही त्यहाँबाट एकाएक अलप भइन् ।

Related Articles

Back to top button