समाचार

सिन्दुर हाल्ने बेलामा प्रेमिकासँग भागे बेहुला, बेहुलीले तुरुन्तै जन्ती आएका युवासँग …

सिन्दुर हाल्ने बेलामा प्रेमिकासँग भागे बेहुला, बेहुलीले तुरुन्तै जन्ती आएका युवासँग …

काठमाडौं। भनिन्छ जोडी भगवानले नै बनाएका हुन्छन्। तर के बेहुलो मण्डप छोडेर आफ्नी प्रेमिकासँग भागे भने के भन्ने?

भारतको कर्नाटकको चिकमंलगुरु जिल्लामा यस्ता घटना सार्वजनिक भएको छ। जहाँ, बेलुलाले विवाहको मण्डपबाट आफ्नी हुनेवाला श्रीमतीलाई छोडेर प्रेमिकासँग भागेका छन्। बेहुला प्रेमिकासँग भागेपछि बेहुलीले पनि जन्ती आएका एक युवकसँग विवाह गरिन्।

बेंगलुरु मिररका अनुसार नवीन र उनका भाइ अशोकको विवाह हुँदै थियो। अशोकको त विवाह भयो तर नवीन विवाह मण्डवबाट नै भागे। नवीन विवाहको सम्पूर्ण रीति रिवाजका सहभागी भए तर, जब सिन्दुर हाल्ने बेला भयो तब उनी मण्डपबाट प्रेमिका लिएर भागे।

विवाहको दिन नवीनकी प्रेमिकाले अन्य केटीसँग विवाह गरे विष पिएर आत्महत्या गर्ने चेतावनी दिएकी थिइन्। त्यही डरका कारण नवीन विवाह मण्डपबाट भागेका हुन्।

फिल्मी कथा जस्तो लाग्ने यो वास्तविक घटना यहीँ रोकिएन। रमाइलो त्यतिबेला भयो जतिबेला बेहुलीले जन्ती आएकैमध्येबाट आफ्नो जीवनसाथी खोज्न सुरु गरिन्। उनले खोजी चन्द्रप्पामा पुगेर रोकियो, जो यही सबै घटनाक्रममा साक्षी थिए। चन्द्रप्पा बीएमटीसीमा बस कण्डक्टर छन्। दुवै परिवारको सहमतिमा सिन्धु र चन्द्रप्पाबीच हिन्दू परम्परा अनुसार विवाह भयो।

यो पनि :हस्तरेखा शास्त्रका अनुसार हातको रेखाका आधारमा व्यक्तिको स्वभाव र भविष्यको मूल्याङ्कन गरिन्छ। साथै, हत्केलाको यी रेखाहरूमा एक रेखाले यो पनि बताउँछ कि एक व्यक्तिको प्रेम विवाह हुनेछ वा मिलाइएको छ। साथै प्रेम विवाह कहिले हुन्छ र कसरी पाउनेछन् प्रेम जोडी । आउनुहोस् जानौं कुन कुन हत्केला रेखा र चिन्हहरू छन् जसले प्रेम विवाह वा विवाहको बारेमा बताउनेछ।
विवाह रेखा कहाँ छ?

यो रेखा कान्छी औंला को तल्लो भागमा रहेको छ। जसको साइज बाँकी रेखाहरू भन्दा सानो छ। भनिन्छ हातमा विवाह रेखा जति माथि हुन्छ, प्रेम सम्बन्ध त्यति नै बढ्छ । तर यी मध्ये एउटा लाइन सबैभन्दा लामो छ जसले तपाईको वैवाहिक जीवनको बारेमा बताउँछ।

विवाह रेखामा त्रिशूल चिन्ह हुनुपर्छ :

हस्तरेखाका अनुसार विवाह रेखाको नजिक त्रिशूल वा अन्य कुनै चिन्ह भएमा व्यक्तिको विवाह हुन्छ । साथै, त्यो व्यक्तिले आफ्नो जीवनसाथीलाई धेरै माया दिन्छ। यी व्यक्तिहरूले पार्टनरलाई इमानदार पाउँछन्।

यदि त्यहाँ एक वर्ग आकारको चिन्ह छ :

विवाह रेखामा कुनै किसिमको वर्ग चिन्ह बनाइयो भने प्रेम विवाहको सम्भावना प्रबल हुन्छ । तर, कहिलेकाहीँ जीवनसाथीको स्वास्थ्य खराब रहन सक्छ। यस्ता व्यक्तिले पार्टनरलाई वफादार पाउँछन् ।

Related Articles

Back to top button