समाचार

काम गर्न बम्बइ गएका छोरा १८ बर्षदेखि बे’प’त्ता, बाबू फर्किए छोरोको अ’त्तो’पत्तो छैन(भिडियो हेर्नुस)

गोर्खा जिल्लाको नाम्जुङको गगटेटार घर भएर बसोबास गर्दै आएकी दुर्गा थापा नाम गरेकी एक महिला आफ्नो कान्छो छोरो ह”राएको भन्दै केही सहयोगको अपेक्षाका साथ मिडियाकर्मी सन्तोष देउजासग आएकी छिन । बि सं २०६० सालमा काम गर्न भनी बम्बइ गएको छोरोको आजसम्म कुनै खबर नरहेको भन्दै उनी आफ्ना पी”डा अनि ब्य”था सुनाउदै मिडियामा आएकीछिन ।

ठुलोबुबा पनि बम्बइमा बस्ने गरेकोले उतै काम गर्ने बिचारमा गएका राकेश थापा नाम गरेका उनका छोरा त्यहा गएको दुई महिनापछी एकाएक गा”यब भएको बताउछिन उनि । छोरो बम्बइ गएको दुइमहिनापछि ठुलोबुबा भने घर फर्किएछ्न तर पछि गएर बुझ्दा त छोरो त्यहाँ नरहेको कुरा बाहिरियो । यताउता सोधपुछ गर्दा राकेश अर्कै कम्पनीमा काम गर्न थालेको भन्ने कुरा बाहिरियो ।

जेठो छोरोको सबै घरबार बसिसक्दा यता कान्छो छोरोको भने कुनै खबर छैन तैपनी छोरो फर्किने आशमा उनको अंश अझै रहेको बताउछिन उनी । उनिहरु बसेको ठाउ एक डु”बान क्षेत्र रहेको र त्यहि डु”बानबाट आएको पैसा भने काठमाडौंमा घडेरी लगाएको कुरा पनि उनले खुलाइन ।

क”ठै ब”रा आमाले थाम्न सकिनन मन, धु”रु”धु”रु रु”इन उनि । रु”दै यसो भनिन उनले “छोरो एकचोटि जसरी भएपनी घर आओस, बाबुआमा सम्झेर भएपनी उ घर आउनै पर्छ ।” अझै पनि छोरो एकचोटि त आउला भन्ने कुरा उनी बिश्वस्त देखिन्छिन । छोरो ह”राएदेखी यता आमा भने रातमा नि”न्द्रा न दिनमा भो”क भएकिछिन । रातभरी सपनिमा छोरोलाइ झलझलि देख्ने गरेको बताउछ्न उनी ।

क”ठै आमा जसरी भएपनी एकचोटि आउ भन्दै बि”न्ती नै बिसाइन उनले । उनको एउटै चाहना भनेको छोरो घर फर्किएको हेर्ने रहेको छ । घरपरिवार सम्झेर घर आउ बाबू भन्दै लाखौ बि”न्ती गरिन उनले । उनि ह”राएको अथवा उनले घर बिर्सेको १८ बर्ष बितिसकेछ तर आमाले भने अझै भुलाउन सकेकीछैनन उनलाइ, यहि त फरक आमा र अरुमा ।

थप जानकारी लागि भिडियो हेर्नुस

Related Articles

Back to top button