समाचार

ह्वात्तै घट्यो बिजुलीको महसुल, पुष १ गतेदेखि नयाँ दर लागू, बढी लिए घरभेटीलाई कारवाही !

ह्वात्तै घट्यो बिजुलीको महसुल, पुष १ गतेदेखि नयाँ दर लागू, बढी लिए घरभेटीलाई कारवाही !

पुष १ गतेदेखि लागु हुने गरी बिजुलीको नयाँ महसुल दर सार्वजनिक भएको छ । नेपाल विद्युत प्राधिकरण भरतपुरले सबै किसिमका ग्राहकको लागि नयाँ महसुल दल निर्धारण गरेको हो ।

चितवनमा पाँच एम्पियरका ग्राहस्थ ग्राहकले मासिक २० युनिटसम्म विद्युत खपत गरे इनर्जी शुल्क तिर्नुपर्दैन । उनीहरुले मासिक न्युनतम शुल्क ३० रुपैयाँ तिरे पुग्छ । २० युनिटभन्दा बढी खपत गरे १ देखि २० युनिटसम्मको इनर्जी शुल्क प्रति युनिट तीन रुपैयाँ लाग्ने छ ।

कोठा भाडामा लिएर बस्नेसँग घरभेटीले प्रतियुनिट १० रुपैयाँभन्दा बढी लिन नपाउने नेपाल विद्युत प्राधिकरण भरतपुर वितरण केन्द्रका इन्जिनियर राजेन्द्र पौडेलले बताए ।

‘नयाँ महसुल दर अनुसार कुनै पनि घरभेटीले भाडामा बस्नेहरुबाट प्रति युनिट १० रुपैयाँभन्दा बढी लिन नहुने व्यवस्था गरिएको छ’, उनले भने ।

‘नमस्कार! म भाग्य न्यौपाने। आज तात्तातो खबर हेर्नुहुने दर्शकसामु फरक भिडियो लिएर आएको छु। हरेक दिन दुःखका भिडियो र विभिन्न ठाउँमा भएका विभिन्न पी’डाका भिडियोहरु प्रस्तुत गरिरहँदा देशमा भएको राम्रो काम पनि देखाउँ भनेर आज म यो भिडियो बनाउँदैछु।

विशेषगरी संसारभर तात्तातो खबर हेर्नुहुने दर्शकहरुले आजको भिडियो हेर्नुहोला। अनि, भिडियो हेरिसकेपछि लाइक कमेन्ट र सेयर गर्न नभुल्नुहोला।’ कुनै समय यस्तै परिचयसहित युट्युबमा प्रस्तुत भएर एउटा तप्कामाझ निकै रुचाइएका युट्युबर हुन्, भाग्य न्यौपाने।

यही कारण उनले चलाएको युट्युब च्यानल ‘तात्तातो खबर’ले छोटो समयमा २० लाखभन्दा बढी सब्सक्राइबर बनाएको छ। तर, यति धेरै प्रशंसक कमाएको यो च्यानल हिजोआज मौन छ। ८ महिनायता यो च्यानलमा भाग्यले कुनै पनि भिडियो अपलोड गरेका छैनन् च्यानल ‘डिएक्टिभ’ नहोस् भनेर १२ दिनअघि राखिएको ५० सेकेन्डको भिडियोबाहेक।

कुनैबेला युट्युबबाट सर्वाधिक आम्दानी गर्ने नेपाली युट्युबरको परिचय बनाएका भाग्य हिजोआज सोसल मिडियामा पनि ‘साइलेन्ट’ देखिन्छन्। कुनै बेला भाग्यले अपलोड गरेको हरेक कन्टेन्टले युट्युबमा लाखौं भ्युज पाउँथ्यो। तर, केही महिनायता उनको कन्टेन्टमा ‘भ्युज’ कम, ‘गा’ली’ ज्यादा हुन थालेपछि उनको आम्दानी त घट्यो नै, त्यसपछि उनी सोसल मिडियाबाटै टाढिएका छन्।

आठ महिनाअघि उनको च्यानलमा अन्तिम भिडियो थियो, पाँच महिनाअघि अप्रिल २० मा अपलोड भएको अग्लो धरहराको। भिडियोको शीर्षक र थम्बनेल उनका पुराना भिडियोमा जस्तै अतिरन्जित र सनसनीखेज छैन, मात्रै लेखिएको छ, ‘अहिले धरहरा हेर्नुहोस्।’

Related Articles

Back to top button