समाचार

ता लिवानले मा र्न खोज्दा भा गेर नेपाल आएका जुबेद,नेपाल आफ्नै देश भैसकेको खुशी पोख्दै (भिडियो हेर्नुस्)

जुबेद एहमद हुसेन एक अफगानिस्तानी नागरिक हुन् ।धेरै समयदेखि तालिवानको चपेटामा परेर अफगानिस्तानी नागरिक म र्नु न बाँच्नुको स्थितिमा छन् ।जुबेदका भाईपनी तालिवानको घेरामा परेर मा रिएका थिए ।अहिले अफगानिस्तानमा तालिवानले क ब्जा जमाएपछी जुबेदको देश झन् ख तरामा भासिएको छ ।

जुबेद नेपाल आएर बस्न थालेको करिब ७ वर्ष भएको छ ।उनी नेपाली संस्कृतिमा मजाले भिजिसकेका छन् र नेपाली भाषा र गीत निकै आराम साथ गाउन सक्छन् ।साथीभाइले संगै बस्दा नेपाली भाषा सिकाएको र अहिले आफु पुर्णमा नेपाली भएको उनी बताउँछन् ।आफू देशबाट टाढा रहनु परेको हुँदा देशको यादले निकै स ताइ रहदा निकै दुखी हुने गर्छन् ।

अब अफगानिस्तान फर्केर जान आफू नसक्ने तर देशको माया निकै लाग्ने उनी बताउँछन् ।जुबेदका साथी पहिलेदेखि नै नेपालमा रहदै आएको र उसकै माध्यम बाट उनी नेपाल आएको बताउँछन् ।

अफगानिस्तानमा हुँदा जुबेद अमेरिकी एम्बेस्सीमा काम गर्दै आएका थिए ।त्यहाँ काम गर्दा तालिवानले ध म्काउने,पि ट्ने र मा र्न झ म्टने जस्तो क्रियाकलाप गरेपछि उनी देश छो डेर ज्या न जोगाउन बा ध्य भइ नेपाल आएका हुन् ।

भिडियो हेर्नुस् :-

Related Articles

Back to top button