समाचार

सुन कहा लुकाइस भन्दै शनम शाक्यलाइ जङल मा निर्मम यातना दिइ ह,त्या गर्ने सुन त,स्कर गोरे लाइ जन्मकैद

सुन कहा लुकाइस भन्दै शनम शाक्यलाइ जङल मा निर्मम यातना दिइ ह,त्या गर्ने सुन त,स्कर गोरे लाइ जन्मकैद
प्रकाशित मिति: मंगलबार, आश्विन १९, २०७८ समय: २०:०८:१८
18
Shares
facebook sharing button 18messenger sharing buttontwitter sharing buttonwhatsapp sharing buttonprint sharing button

विराटनगर । ३३ किलो सुन त,’स्करी र मोरङका सनम शाक्यको ह,’त्या मुद्दामा जिल्ला अदालत मोरङले चुडामणि उप्रेती गोरेलाई ज,’न्म,’कैदको स,’जाय सुनाएको छ ।

जिल्ला न्यायाधीश भरत लम्सालको एकल इजलासले गोरेसहित ६ जनालाई ज,’न्म,’कैदको स,’जाय सुनाएको अदालतका श्रेस्तेदार टिकेन्द्र वीरजंग राणाले जानकारी दिए। श्रेस्तेदार राणाका अनुसार ज,’न्म कै,’दको स,’जाय तोकिनेमा गोरे, मोहन काफ्ले, टेकराज मल्ल, लाक्पा शेर्पा, नरेन्द्र कार्की र भोजराज भण्डारी छन्।

यस्तै, राजन कुमारलाई तीन वर्ष र मदनप्रसाद घिमिरेलाई ६ महिना कै,’द स,’जाय तोकिएको छ। सुन तस्करी र सनम शाक्य ह,’त्याका मुख्य आरोपी गोरेलाई अ,’पह,’रण तथा श,’रीर ब,’न्धक मु,’द्दामा पनि स,’जाय गरिएको फैसलामा उल्लेख छ । फरार २१ अ,’भियुक्तको मुद्दा मु,’ल्तबीमा राखिएको छ भने अन्य आ,’रोपीले स,’फाइ पाएका राणाले जानकारी दिए।

यो पनि पढ्नुहोस– सत्तारुढ गठबन्धनले मन्त्रालयको भागबन्डा करिब करिब टुंगो लगाएका छन् । मंगलबार प्रधानमन्त्री निवासमा बसेको गठबन्धन दलका शीर्ष नेताले मन्त्रालयको भागबन्डा टुंगो लगाएको हो ।

सरकार गठन भएको तीन महिना हुन लाग्दासम्म मन्त्रिपरिषद् विस्तार हुन नसकेपछि प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवा आलोचित बनेका थिए । गठबन्धन दलबीचमै विवाद उत्पन्न भएको आशंकाबीच मंगलबार मन्त्रालय भागबन्डा लगाउन शीर्ष नेताहरूबीच बैठक बसेको हो ।

प्रधानमन्त्री देउवा, माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड, एकीकृत समाजवादीका अध्यक्ष माधवकुमार नेपाल, जनता समाजवादी पार्टीका अध्यक्ष उपेन्द्र यादवबीचको बैठकले मन्त्रालयको भागबन्डा टुंगो लगाएको हो । अब कांग्रेसले प्रधानमन्त्रीसहित ६ मन्त्रालय र माओवादी केन्द्र, एकीकृत समाजवादी तथा जसपाले पाँच/पाँच मन्त्रालय पाउने छन् ।

कांग्रेसले प्रधानमन्त्री, गृह, कानुन, परराष्ट्र, सञ्चार, स्वास्थ्य, महिला बालबालिका तथा ज्येष्ठ नागरिक मन्त्रालय पाउने भएको छ ।माओवादी केन्द्रको भागमा अर्थ, ऊर्जा, भूमि व्यवस्था, सहकारी तथा गरिबी निवारण, खानेपानी, कृषि तथा पशुपंक्षी मन्त्रालय परेको छ ।

माओवादीले अर्थ र ऊर्जा मन्त्रालयमा मन्त्री पठाइसकेको छ।एकीकृत समाजवादीले रक्षा, संस्कृति पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन, उद्योग वाणिज्य तथा आपूर्ति, सहरी विकास, युवा तथा खेलकुद मन्त्रालय तथा जसपाले भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात, शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधि,

संघीय मामिला तथा सामान्य प्रशासन, वन तथा वातावरण र श्रम रोजगार तथा सामाजिक सुरक्षा मन्त्रालय लिने मोटामोटी सहमति जुटेको प्रधानमन्त्रीको निजी सचिवालय स्रोतले बतायो । बुधबारसम्म मन्त्रिपरिषदलाई पूर्णता दिने गरी तयारी गरिएको छ।

Related Articles

Back to top button