समाचार

जतिसुकै बिजी भए पनि २ मिनेट समय दिएर अवश्य पढ्नुहोला : तपाईंको जीवनमा पक्कै परिवर्तन…

जतिसुकै बिजी भए पनि २ मिनेट समय दिएर अवश्य पढ्नुहोला : तपाईंको जीवनमा पक्कै परिवर्तन…
By Nepalnews -August 12, 2021064
Share

जतिबेला तपाईंको मृ:त्यु हुन्छ त्यही समयदेखि तपाईंको पहिचान एक ला:स बन्न सुरु गर्छ । अरे … ला’स लिएर आउनुहोस्। … ला’स लाई उठाउनुहोस्। .. ला’स लाई सुताउनुहोस। . यस्तै शब्द ले तपाइँलाई बोलाउछन ति मान्छेहरूले तपाइँलाई तपाईंको नामले बोलाउने छैनन् , जसको लागि तपाईंले आफ्नो सम्पुर्ण जिबन बिताउनुभयो । फ़ेरि पनि नाच्नुहोस । ति खुशिहरु महसुस गर्नुहोस् ।

फोटोहरु खिच्नको लागि पागल जसरी पोज दिनुहोस् । एकदम सानो बच्चा जस्तै बन्नुहोस । यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोलाकिनकि मृ त्यु जिबनको सबैभन्दा ठूलो ला”स होइन ।

ला’स त त्यो हो ,तपाईं जि’उँदो भएर पनि तपाईं भित्र जिन्दगी जिउनुको आशा हराउदै गएको छ हरेक पल हाँसी खुशी जिन्दगी बिताउनुलाई नै जिन्दगी भनिन्छ।जिन्दगी थोरै छ , हरेक पल म खुशी छु . काम मा खुशी छ, आराम गर्दा खुशी छु आज खाना मा मासु छैन, दाल मा पनि म खुशी छु आज गाडी छैन , हिडेर जान पनि म खुशी छु साथिहरुको साथ छैन, एक्लै पनि खुशी छु\ आज कोही रिसाएको छ, उ रि:साएको छ मलाई थाहा भएर पनि म खुशी छु।

जसलाई देख्न सक्दिन , उसको आवाज सुनेर पनि खुशी छु। जसलाई पाउन सक्दिन , उसको बारेमा सोचेर पनि म खुसी छु। हिजोको दिनहरू बितिसकेको छ , उसको मीठो सम्झनामा पनि म खुशी छु.भोलिको बारेमा थाहा छैन , पर्खाइमा पनि म खुशी छु. हाँस्दै खेल्दै बित्दै छ समय , आज मा पनि म खुशी छु. जिन्दगी छ छोटो , हरेक पल म खुशी छु । यदि यि माथिका लेखहरु मनमा छुयोभने जवाफ दिनुहोस्। नत्र त म बिना जवाफमा पनि खुशी छु । यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला

काठमाडौं – ह’स्तमै’थुनका बारेमा मानिसहरुको विभिन्न धारणा छ । कोही यसलाई अ’श्लील उ’त्तेजित व्यवहार ठान्छन् भने कोही यसलाई सही ठा’न्छन् । तर विज्ञानले भने ह’स्तमै’थुनलाई ग’लत मान्दैन र यसलाई स्वास्थ्यको दृष्टिकोणले राम्रो र सामान्य मान्छ ।

ह’स्तमै’थुनको दौ’रानमा मानिस आफ्नो दिमागमा सु’न्दर पलहरुको कल्पना गर्छ र त्यसकै बारेमा सोच्न थाल्छ । ह’स्तमै’थुन कुनै पनि कोणबाट ग’लत नभएको अध्ययनहरुले पुष्टि गरिसकेको छ

यसलाई केटा र केटी दुबैले अभ्यास गर्नसक्छन् । केटाहरुमा यसको अभ्यास गर्ने इच्छा १७ वर्षपछि प्र’वल रुपमा उ’त्पन्न हुन्छ । तर केही मानिसहरु भने यसको अभ्यास गर्दैनन् र जबसम्म कसैमा यसको इच्छा विकास हुँदैन तबसम्म यसको अभ्यास नगर्दा उचित हुन्छ ।

ह’स्तमै’थुन गर्नाले तपाईको शा’रीरिक विकासमा कुनैपनि अ’वरोध उत्पन्न गर्दैन । यसको अभ्यासले आखाँको मुनि ‘डार्क सर्कल’ बस्ने सम्भावना कम हुन्छ ।
हेर्नुहोस् ह’स्तमै’थुनको अन्य ७ फाइदाहरु:-

१. त’नाव घटाउँछ: ह’स्तमै’थुनका क्रममा व्यक्तिको मु’टुको ध’ड्कन र श्वा’सप्रश्वास ती’व्र बन्छ । यसले गर्दा र’क्तसञ्चार ती’व्र हुन्छ भने मां’सपेशी पनि क्रियाशील हुन्छ । यसबाट श’रीरमा भएका मा’नसिक तथा शा’रिरीक त’नावले नि’कास पाउने गर्छ । २. सु’रक्षित क्रि’या: यौ’न रो’ग ला’गेको व्यक्ति, ग’र्भवती महिला अथवा से’क्स गर्न न’मिल्ने रो’ग लागेका मानिसले पनि ह’स्तमै’थुनबाट शा’रीरिक तथा मा’नसिक स’न्तुष्टि पाउन सक्छन् ।

३. यौ’न दु’र्बलताको उपचार: शी’घ्र स्ख’लनलगायत यौ’न स’मस्या भएका व्यक्तिले ह’स्तमै’थुनमा’र्फत आफ्नो स’मस्या कम गर्न सक्छन् । ह’स्तमै’थुन गरेर ला’मो स’मयसम्म स्ख’लन हुन नदिने कला सिकाउने विधि यौ’न विशेषज्ञले दिँदै आएका छन् ।

४. मीठो निद्रा: से’क्सको चर’मोत्कर्षमा पुग्दा उ’त्सर्जन हुने अक्सिटोसिन र इन्डोर्फिनलगायत हा’र्मोनले मीठो निद्रा लगाउने गर्छन् । ह’स्तमै’थुनका क्रममा पनि श’रीरमा यी हा’र्मोन उ’त्सर्जन हुने गर्छन् । त्यही भएर अ’निद्राको स’मस्या भएका मानिसका लागि ह’स्तमै’थुन राम्रो औषधि साबित हुन सक्छ ।

५. प्र’सन्न बनाउँछ: ह’स्तमै’थुनका क्रममा मानिसको श’रीरमा उ’त्सर्जन हुने इ’न्डोर्फिन हा’र्मोनले मानिसलाई प्रसन्न बनाउने काम गर्छ । ६. रो’गप्रतिरो’धी क्षमता बढाउँछ: वी’र्य स्ख’लन हुँदा पुरुषको श’रीरमा कोर्टिसोल नामक हा’र्मोनको मात्रा श’रीरमा बढ्न जान्छ । यस्तो हा’र्मोनले श’रीरको रो’गप्रति’रोधी क्ष’मता बढाउने गर्छ ।

७. प्र’जनन् रो’ग घटाउँछ: ह’स्तमै’थुनले प्र’जनन्सम्बन्धी रो’ग लाग्ने सम्भावना कम गराउँछ । दिनहुँ ह’स्तमै’थुन गर्ने पुरुषमा प्रो’स्ट्रेट क्या’न्सर लाग्ने सम्भावना कम हुने विभिन्न अध्ययनले देखाएका छन् । त्यस्तै, ह’स्तमै’थुनको आ’नन्द लु’ट्ने महिलामा पा’ठेघरस’म्बन्धी इ’न्फेक्सन अथवा मू’त्रनलीमा इ’न्फेक्सन हुने सम्भावना पनि कम हुन्छ ।

Related Articles

Back to top button